Informacje dla uczestników

Masa wiedzy i atrakcji

Każdy uczestnik ma zapewnioną możliwość udziału we wszystkich warsztatach, atrakcjach oraz FireSpace, czyli otwartej scenie ognia, z DJem na żywo. Ponadto organizatorzy dostarczają miejsce do trenowania przez 24h/dobę, paliwo do kręcenia ogniem, pełne zaplecze sanitarne oraz miejsce noclegowe.

Informacje dla uczestników

Masa wiedzy i atrakcji

Każdy uczestnik ma zapewnioną możliwość udziału we wszystkich warsztatach, atrakcjach oraz jednym z największych ogniowych spektakli. Ponadto organizatorzy dostarczają miejsce do trenowania przez 24h/dobę, paliwo do kręcenia ogniem, pełne zaplecze sanitarne oraz miejsce noclegowe.

Skąd pomysł?

Ogólnopolski Festiwal Ognia i Kuglarstwa zrodził się w naszych głowach na początku naszej działalności. Fundamentem tego pomysłu była chęć spotkania się z innymi grupami zajmującymi się artystyczną pracą z ogniem. Na początku miało być to bardzo luźne spotkanie na zasadzie zwykłych odwiedzin, lecz po licznych dyskusjach w grupie oraz rozmowach z Biurem Promocji Miasta Ostródy z czasem przerodziło się to w pomysł stworzenia poważnej imprezy zajmującej się tematyką ognia jako narzędzia artysty.

Warsztaty

Warsztaty które odbywają się w trakcie XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Ognia i Kuglarstwa są całkowicie za darmo i otwarte dla wszystkich chętnych. Prowadzone są w różnych stadiach zaawansowania oraz na terenie całego festiwalowego obiektu.

- Akrobatyka partnerska.
- Wyrzuty poi
- Izolacje hoopami 
- Żonglowanie
- Akrobatyka powietrzna
- Poi
- Kij kontakt
- Akrobatyka powietrzna
- Plucie ogniem
- Żonglerka

i wiele, wiele innych

Uwaga! Lista festiwalowych warsztatów jest jeszcze otwarta. Oprócz wyrażenia chęci uczestnictwa w warsztatach sami możecie takie poprowadzić. Zachęcamy do zgłaszania swoich propozycji do organizatorów.

FireSpace

Swoje umiejętności będziecie mieli okazję zaprezentować m.in. na FireSpace - w tym roku czeka na Was zupełnie nowa odsłona otwartej sceny ognia, z DJem na żywo.
Zapewniamy paliwo, konieczny własny sprzęt.

Atrakcje

Aby umilić czas uczestnikom, zawsze staramy się organizować różnego rodzaju zabawy, konkurencje, gry czy też turnieje. W ramach odpoczynku wspólnie ślizgaliśmy się po rozlanym oleju, graliśmy w piłkę, rugby czy uczestniczyliśmy w szalonym biegu z przeszkodami oraz igrzyskach kuglarskich! W wolnym czasie organizujemy również wspólne wypady do parku oraz na plażę :)

Spektakl - Geometria Propagandy
Podczas Festiwalu zawita do nas Biały Królik, który specjalnie dla uczestników naszego wydarzenia zrealizuje swój autorski i świeży spektakl nowocyrkowy osadzony w Krainie Czarów z powieści Lewisa Carrolla.

Facebook Antirabbity
Instagram Antirabbity

Podczas XIV Festiwalu Ognia i Kuglarstwa odbędzie się mikrofestiwal hula hoop: HooPoland. Czego należy się spodziewać? Warsztatów z najlepszymi polskimi hulającymi od rana do wieczora, Hoop Gali nie z tej ziemi no i led party dla upartych. Przygotujcie się na progres 300%, niepowtarzalną możliwość spotkania pasjonatek oraz pasjonatów hulania z całej Polski(i nie tylko), a także kręcenie każdym rodzajem hula – również ogniowym. Splendor tego mikrofestiwalu zabłyśnie w piątek 20.08, ale to wcale nie oznacza, że to jedyny dzień, kiedy weźmiemy hula do ręki!

Facebook HooPoland
Instagram HooPoland

Spektakl dr Acrylicstein
Kamil Dzielny Dziliński zaprosi nas do laboratorium szalonego naukowca. Będziemy mieli okazję obejrzeć spektakl o perypetiach szalonego naukowca hobbysty, który w swoich eksperymentach próbuje odkryć nowe formy żonglerki.

Facebook Dzielny - Żonglerka Artystyczna

Formalności

Osoby niepełnoletnie obowiązkowo muszą przygotować zezwolenie na uczestnictwo w imprezie podpisane przez prawnego opiekuna.
pozwolenie

Uczestnictwo w festiwalu nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia ani wnoszenia opłaty. Wszystko można załatwić na miejscu.

Koszt karnetu to 70 zł.
Koszt karnetu jednodniowego to 40zł.

Rejestracja online: KLIKNIJ TUTAJ

Tablica warsztatowa: KLIKNIJ TUTAJ

Każdy uczestnik musi wyrazić zgodę na przestrzeganie regulaminu.
regulamin

Informacje praktyczne

17 - 22 sierpnia 2021
Ostróda

Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ostródzie,
ul. Wyszyńskiego 2,
14-100 Ostróda

Obiekt jest w pobliżu Galerii Mazurskiej w której jest m.in. sklep Carrefour. Nieopodal znajdziecie też kilka lokali gastronomicznych. Niektórzy z Was mogą znać tę szkołę z ostatniej edycji Zimowiska Kuglarskiego, czyli naszego spotkania w styczniu 2020.

Zapewniamy salę noclegową przeznaczoną dla małych dzieci, będącą jednocześnie strefą ciszy. Tę propozycję kierujemy do rodziców z dziećmi do lat 6.
Chęć skorzystania z sali należy zgłosić organizatorom najpóźniej do 03.08.2021 za pomocą formularza - LINK. W formularzu należy podać liczę osób (jeden rodzic/dwoje rodziców, ilość dzieci i ich wiek).
Korzystanie z sali NIE wiąże się z dodatkowymi opłatami.


W opłacie festiwalowej:
/ wstęp na cały festiwal
/ wstęp na wszystkie warsztaty za darmo
/ obszerne korytarze oraz klasy w szkole, dające możliwość rozłożenia karimat/materaców
/ pełne zaplecze sanitarne (24h/dobę)
/ paliwo (olej parafinowy)
/ duża hala czynna 24h/dobę

Program

 

wtorek:
otwarcie rejestracji 
warsztaty


środa:
warsztaty
oficjalne otwarcie

czwartek:
warsztaty
Igrzyska Żonglerskie

 

piątek:
warsztaty
mikrofestiwal hula hoop: HooPoland
(warsztaty, Hoop Gala, led party)
spektakl - dr Acrylicstein
Firespace
Fight Night Combat

sobota:
warsztaty
Gala
Open Stage
spektakl - Geometria Propagandy

niedziela:
warsztaty
zamknięcie festiwalu

XIV

Kontakt:

Wojciech Ziober / 505 627 896
Artur Bałdyga / 722 396 821

//

Katarzyna Smukowska / 506 942 621
Mateusz Szturma / 506 320 909

E-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Znajdziesz nas na: